Porada
Historia marki Motul
dodano: 2013-01-21 Kategoria: Historia marek olejowych
autor: Oleoo Tagi: historie marek olejowych

Historia marki Motul

Marka MOTUL, sięga swoimi korzeniami roku 1853, do firmy, która początkowo zajmowała się handlem tłuszczem wielorybim używanym w latarniach. Początkowo należała do Rockefeller Group i była częścią Standard Oil Company. Od 1919 istnieje jako Swan Finch Company.

 

W roku 1932 rodzina Zaugg, która była dystrybutorem Swan Finch Company, kupiła tą firmę ale zachowała markę MOTUL. Cała produkcja została przeniesiona do Francji, a marka MOTUL została odnowiona jako marka francuska.

 

 motul

 

Koncentrując się na poprawieniu jakości i skuteczności środków smarnych, MOTUL dramatycznie odmienił przemysł olejowy, wprowadzając jako pierwszy najnowocześniejsze technologie, kształtując w ten sposób historię środków smarnych do samochodów.

 

•           1953 - pierwszy na świecie wielosezonowy olej silnikowy MOTUL CENTURY

•           1966 - pierwszy na świecie półsyntetyczny olej silnikowy MOTUL 2100

•           1971 - pierwszy na świecie 100% syntetyczny olej silnikowy.

 

MOTUL kontynuuje tą tradycję do dnia dzisiejszego produkując najwyższej jakości środki smarne wprowadzając swoje technologiczne innowacje do prawdziwych produktów dla motoryzacji.

 

MOTUL jest także firmą, której nieobce są problemy ekologii. Firma koncentruje swoje wysiłki by oferować produkty czystsze, przyjazne dla środowiska. W ofercie środków smarnych MOTUL znajdują się między innymi produkty przeznaczone do silników spełniających najnowsze normy emisji spalin EURO IV: MOTUL SPECIFIC LL-04 5W-40, MOTUL SPECIFIC 504.00-507.00 5W-30, MOTUL SPECIFIC MB 229.31 5W-40.

 

Dziś siedziba firmy MOTUL znajduje się w Paryżu, a jej produkty obecne są na wszystkich rynkach na świecie, także w Polsce.

 

Źródło:www.motul.com

Komentarze

Brak komentarzy!!!


Dodaj komentarz
Autor:
Treść:
Kod:
Akceptuję regulamin

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE ARTYKUŁY