Porada
Historia marki Valvoline
dodano: 2013-01-21 Kategoria: Historia marek olejowych
autor: Oleoo Tagi: historie marek olejowych

Historia marki Valvoline

 

Valvoline jest najstarszą na świecie marką olejową. Tradycja firmy sięga 1866 roku, kiedy to Amerykanin dr John Ellis opracował recepturę oleju przeznaczonego do smarowania układu zaworowego w powszechnie stosowanych wówczas maszynach parowych. Od angielskiego słowa "valve - zawór" pochodzi nazwa firmy Valvoline, która w wielu krajach na całym świecie jest symbolem najwyższej jakości olejów o różnorodnych zastosowaniach.

                                                        

Dzięki doświadczeniu nabytemu przez ponad 130 lat działalności Valvoline osiągnęła pozycję światowego lidera w branży motoryzacyjnej. Roczne obroty sięgają ponad 1 miliard USD. Valvoline posiada swoje filie w ponad 140 krajach i jest czołową firmą olejową w Stanach Zjednoczonych oraz na całym kontynencie amerykańskim, w Europie, Australii i Azji.

 http://oleoo.pl/media/cache/my_watermark/uploads/articles/valvoline123.jpg

 

W latach pięćdziesiątych XX wieku wraz z nabyciem firmy przez Ashland Inc. nastąpiła ekspansja Valvoline na rynki światowe. W 1989 roku powołano europejski oddział - Valvoline International Europe z siedzibą w Zwijndrecht w Holandii.

 

StrategicznymiKlientami Valvoline sąobecnietacypotentacijak: MAN, Cummins Engine Company, Chrysler Corporation, Freightliner Corporation, PACCAR, KenworthiPeterbit. Wymienione firmy są związane z Valvoline począwszy od samego procesu produkcji po obsługę posprzedażną. Innymi kluczowymi Klientami firmy w USA są koncerny samochodowe takie jak BMW, Mercedes Benz, Volvo oraz Ford.

 

Valvoline Polska

 

Produkty Valvoline obecne są na polskim rynku od 1994 roku. Oleje firmy początkowo dostępne były tylko w Pewexie. Po przemianach gospodarczych na początku lat 90-tych dostępność produktów na rynku wzrosła dzięki powstaniu polskiego przedstawicielstwa.

 

Na znajomość marki w Polsce duży wpływ miały zabezpieczenia antykorozyjne Tectyl. To dzięki nim powstała w całym kraju sieć ponad 120 autoryzowanych stacji Valvoline-Tectyl. Po tym sukcesie amerykański koncern zdecydował się na wprowadzenie na polski rynek całej gamy swoich produktów. I tak w 1998 roku doszło do podpisania umowy o przejęciu dystrybucji produktów Tectyl i powstania firmy Valvoline Polska, Ashland Poland Sp. z o.o.. Dziś Valvoline Polska, będąca oddziałem Valvoline International Europe jest wyłącznym przedstawicielem marki Valvoline, Eagle One i Tectyl w naszym kraju.

 

Źródło: www.valvolinepolska.pl

Komentarze

Brak komentarzy!!!


Dodaj komentarz
Autor:
Treść:
Kod:
Akceptuję regulamin

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE ARTYKUŁY