Porada
Jak powstaje olej silnikowy - rafinacja ropy naftowej?, cz. 3
dodano: 2014-02-02 Kategoria: Poradnik olejowy
autor: Oleoo Tagi: poradnik olejowy , olej silnikowy

Jak powstaje olej silnikowy - rafinacja ropy naftowej?, cz. 3

 

Rodzaj rafinacji, przekłada się na cenę oleju silnikowego na półkach sklepowych.

 

Podsumowując, ropa naftowa pochodzi z wielu źródeł i charakteryzuje się zróżnicowanym poziomem jakości, jak również poziomem zanieczyszczeń. Procesy rafinacji mające na celu otrzymanie produktu w postaci bazy olejowej mogą zrobić dużo, aby uzyskać wymaganą jakość. W rezultacie jednak oleje bazowe będą miały szeroki zakres jakości w zależności od zastosowanych procesów rafinacji

 

 

Koncerny, firmy paliwowe, aby zmniejszyć te różnice w jakości oleju muszą bardzo starannie wybierać złoża ropy naftowej. Ponadto, proces rafinacji musi odbywać się pod ścisłą kontrolą jakości. W wyniku tego, firmy, które dbają o najwyższą jakość  ustalają ceny większe za olej, a marka nie ma już tak dużego wpływu na cenę. Tak więc, jeśli zamierzasz używać olej danego producenta, należy pamiętać, że otrzymujesz taki produkt, za jaki płacisz. Mimo, że płacisz za logo znanej marki, w większości przypadków nie jest to dowodem na to, że oleje tej marki są lepszej jakości. Chociaż wszyscy wiemy, że nie zawsze tak jest to wybór oleju silnikowego powinien być zawsze poprzedzony analizą specyfikacji technicznej oleju.

                                            

 

Dodatkowo, jeśli widzisz znaczek API na butelce, nie znaczy to, że jest to jakościowo dobry olej. To tak samo, jak samochód np. marki BMW wyprodukowany na rynek amerykański i europejski. Pomimo, że obydwa auta wyglądają identycznie i spełniają te same minimalne wymagania dopuszczenia do użytkowania, to zastosowane plastiki w pojeździe amerykańskim odstraszą każdego Europejczyka od kupna takiego samochodu. Wracając do olejów oznacza to tylko, że olej w tym pojemniku spełnia minimum specyfikacji, w celu ochrony silnika. Warto, więc zwracać uwagę i wiedzieć jaki jakościowo olej używamy dla zapewnienia właściwej ochrony "serca" naszego samochodu.

 

Jak powstaje olej silnikowy - Rafinacja ropy naftowej cz. 1

Jak powstaje olej silnikowy - Rafinacja ropy naftowej cz. 2

Oceń swój olej, pomóż innym dokonać wyboru.

Komentarze

Brak komentarzy!!!


Dodaj komentarz
Autor:
Treść:
Kod:
Akceptuję regulamin

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE ARTYKUŁY