Porada
użytkownik Piter ocenił olej na:
5.8
Ocena oleju 5

"Olej pierwsza półka"


Początkowo mechanik po pokazaniu jaki olej wybrałem lekko się zdziwił. nie potwierdziły się jego obawy. po przejechaniu pierwszych 500km w warunkach miastowych zauważyłem już poprawę w reakcji na pedał gazu. Praca silnika jest bezszelestna, chociaż cykotanie silnika występuje (przypadłość tej jednostki - tak musi być). Co do spalania juz zauważyłem poprawę o 0,2 setne na litr po przejechaniu około 5000 tys km. Zero ubytku oleju, a silnik bardzo szybko sie nagrzewa (przy temp. 0 stopni po przejechaniu 1 km wskazówka na połowie wymaganej temp.) Polecam
Warunki użytkowania pojazdu
Osiągi - Jak oceniasz olej pod względem osiagów silnika przekładających się na moc, reakcję na pedał gazu, przyśpieszenie, efektywność mieszanki paliwowej oraz elastyczność silnika na każdym biegu. Wpływ oleju na utrzymanie stałych parametrów pracy silnika i temperatury.
Rozruch - Jak oceniasz olej pod względem łatwości rozruchu silnika, dzwięk i poziom wibracji, ochrony przed zużyciem, czy słyszysz niepokojące dźwięki oraz łatwość w osiąganiu wymaganej temperatury silnika.
Komfort - Jak oceniasz olej pod względem wpływu na prowadzenie, użytkowanie i serwisowanie samochodu. Uwzględnij w ocenie głośność pracy silnika, wibracje, częstość wymiany oleju oraz wpływ olejeu na pracę innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp).
NORMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta w temperaturach od -10 do 25 C i/lub przy stałych prędkosciach i/lub dłuższe trasy (silnik osiaga optymalną temp. pracy) - zreguły jazda poza miastem, na dłuższych dystansach.
SKRAJNE
Ocena dotyczy uzytkowania auta w temperaturach poniżej -10 i powyzej 25 C - i/lub przy zmiennych prędkosciach i/lub częsty rozruch silnika (silnik nie osiaga optymalna temp. pracy) - w czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach.
EKSTREMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta podczas wysilonej pracy dla silnika, np. podczas jazdy sportowej, terenowej i/lub ciągnięcia przyczepy i/lub w skrajnych warunkach pogodowych jak, mróz (poniżej -20C), upał (powyżej 35C) i/lub przy zanieczyszczonym powietrzu, itp.
Osiągi Rozruch Komfort
6 6 5
Osiągi Rozruch Komfort
6 6 5
Osiągi Rozruch Komfort
- - -
Koszty użytkowania
Zużycie elementów
silnika
Jak olej wplynął na zużycie elementów silnika oraz wpływ olejeu na zużycie innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp). Uwzglednij w ocenie ochronę przed zużyciem, wycieki oraz utrzymanie czystości silnika - redukcję zenieczyszczeń wewnątrz silnika.
Wytrzymałość oleju
na zużycie
Jak oceniasz odporność oleju na starzenie w okresie uzytkowania zalecanym przez producenta samochodu. Czy olej nie traci przed wczesnie swoich własciwości wpływając na ponowne pogorszenie parametrów pracy silnika.
Ubytek oleju
w silniku
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie samego oleju w silniku. Jak oceniasz samochód pod względem konsumcji-dolewania oleju siknikowego.
Zużycie paliwa
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie paliwa?
6
6
6
6
Dodatkowe informacje
Przejechany dystans na oleju
Miejsce użytkowania
Styl jazdy
Ponowny zakup oleju
2000-10000km
przeważnie w mieście
umiarkowany
zdecydowanie tak
Informacje o pojeździe
Marka i model
Przebieg
Silnik i rocznik
Paliwo
Lexus Seria GS GS450
3,5 2008
Benzyna


Łączna ocena oleju
Ocena łączna Amsoil ASL SIGNATURE SERIES 5W30
5.8
Ocena łączna na podstawie 1 opinii i ocen użytkowników
Ogólna ocena w kategorii "JAZDA"
Ogólna ocena w kategorii "KOMFORT"
Ogólna ocena w kategorii "KOSZTA"
6.0 5.0 6.0
Poleć znajomemu
Poleć znajomemu: Poleć na Facebooku: Poleć na Google+:
Marka oleju: Amsoil
Model oleju: ASL SIGNATURE SERIES
Rodzaj oleju: Syntetyk
Klasa lepkości: 5W30
Klasa jakości: API SN (Resource Conserving), SM…; ILSAC GF-5, GF-4…; ACEA A5/B5, A1/B1; Ford WSS-M2C946-A, WSS-M2C929-A; Chrysler MS-6395
Dostępne pojemności: 1L
Kod produktu: ASL SIGNATURE SERIES
Kategoria pojazdu: Samochody osobowe, terenowe, dostawcze
Dodatk. Inform.: 100% syntetyczne oleje silnikowe specjalnej edycji “Signature Series” Okresy wymiany do 40 000 km (25 tys. mil) lub 1 rok Obniżają zużycie paliwa i szkodliwą emisję Redukują zużycie silnika i tarcie jego elementów Wykazują niższą konsumpcję oleju (n