Porada
użytkownik Mikus ocenił olej na:
5.2
Ocena oleju 5

"Olej jak najbardziej ok"


Do mojego GSa wlałem Gulf Power Trac 4T. Polecił mi go sprzedawca, który od kilku sezonów leje Gulfa. Wcześniej wlewałem Motula, i powiem że żadnej roznicy nie widać. Na motulu potrafiło mi sprzęgło się ślizgnąć przy wysokich obrotach , teraz jak by nie mam takiej przypadłości.
Warunki użytkowania pojazdu
Osiągi - Jak oceniasz olej pod względem osiagów silnika przekładających się na moc, reakcję na pedał gazu, przyśpieszenie, efektywność mieszanki paliwowej oraz elastyczność silnika na każdym biegu. Wpływ oleju na utrzymanie stałych parametrów pracy silnika i temperatury.
Rozruch - Jak oceniasz olej pod względem łatwości rozruchu silnika, dzwięk i poziom wibracji, ochrony przed zużyciem, czy słyszysz niepokojące dźwięki oraz łatwość w osiąganiu wymaganej temperatury silnika.
Komfort - Jak oceniasz olej pod względem wpływu na prowadzenie, użytkowanie i serwisowanie samochodu. Uwzględnij w ocenie głośność pracy silnika, wibracje, częstość wymiany oleju oraz wpływ olejeu na pracę innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp).
NORMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta w temperaturach od -10 do 25 C i/lub przy stałych prędkosciach i/lub dłuższe trasy (silnik osiaga optymalną temp. pracy) - zreguły jazda poza miastem, na dłuższych dystansach.
SKRAJNE
Ocena dotyczy uzytkowania auta w temperaturach poniżej -10 i powyzej 25 C - i/lub przy zmiennych prędkosciach i/lub częsty rozruch silnika (silnik nie osiaga optymalna temp. pracy) - w czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach.
EKSTREMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta podczas wysilonej pracy dla silnika, np. podczas jazdy sportowej, terenowej i/lub ciągnięcia przyczepy i/lub w skrajnych warunkach pogodowych jak, mróz (poniżej -20C), upał (powyżej 35C) i/lub przy zanieczyszczonym powietrzu, itp.
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 6
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 6
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 6
Koszty użytkowania
Zużycie elementów
silnika
Jak olej wplynął na zużycie elementów silnika oraz wpływ olejeu na zużycie innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp). Uwzglednij w ocenie ochronę przed zużyciem, wycieki oraz utrzymanie czystości silnika - redukcję zenieczyszczeń wewnątrz silnika.
Wytrzymałość oleju
na zużycie
Jak oceniasz odporność oleju na starzenie w okresie uzytkowania zalecanym przez producenta samochodu. Czy olej nie traci przed wczesnie swoich własciwości wpływając na ponowne pogorszenie parametrów pracy silnika.
Ubytek oleju
w silniku
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie samego oleju w silniku. Jak oceniasz samochód pod względem konsumcji-dolewania oleju siknikowego.
Zużycie paliwa
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie paliwa?
5
5
5
5
Dodatkowe informacje
Przejechany dystans na oleju
Miejsce użytkowania
Styl jazdy
Ponowny zakup oleju
2000-10000km
przeważnie w mieście
spokojny
prawdopodobnie tak
Informacje o pojeździe
Marka i model
Przebieg
Silnik i rocznik
Paliwo
Suzuki GS
500 cm
Benzyna


Łączna ocena oleju
Ocena łączna Gulf Powertrac 4T 10W40
5.2
Ocena łączna na podstawie 1 opinii i ocen użytkowników
Ogólna ocena w kategorii "JAZDA"
Ogólna ocena w kategorii "KOMFORT"
Ogólna ocena w kategorii "KOSZTA"
5.0 6.0 5.0
Poleć znajomemu
Poleć znajomemu: Poleć na Facebooku: Poleć na Google+:
Marka oleju: Gulf
Model oleju: Powertrac
Rodzaj oleju: Półsyntetyk
Klasa lepkości: 4T 10W40
Klasa jakości: API SL, JASO MA
Dostępne pojemności: -
Kod produktu: Gulf Powertrac 4T 10W-40
Kategoria pojazdu: Motocykle, quady, skutery
Dodatk. Inform.: Gulf Power Trac 4T jest półsyntetycznym olejem do czterosuwowych silników benzynowych, zaprojektowanym tak, aby spełnić wymagania najnowszych producentów silników motocyklowych. Jest on wytwarzany z najwyższej jakości baz olejowych i zaawansowanych pakiet