Porada
użytkownik maxim85 ocenił olej na:
5.3
Ocena oleju 5

"Do polecenia dla wszystkich amatorów off roadu"


Olej w mojej Husq. jak najbardziej się sprawdza. Podczas ostatniego przeglądu silniczek czyściutki bez zanieczyszczeń na pierścieniach tłoka. Korpusy świec sie nie pocą i nie ma żadnych nagarów. Osiągi są na najwyższym poziomie!
Warunki użytkowania pojazdu
Osiągi - Jak oceniasz olej pod względem osiagów silnika przekładających się na moc, reakcję na pedał gazu, przyśpieszenie, efektywność mieszanki paliwowej oraz elastyczność silnika na każdym biegu. Wpływ oleju na utrzymanie stałych parametrów pracy silnika i temperatury.
Rozruch - Jak oceniasz olej pod względem łatwości rozruchu silnika, dzwięk i poziom wibracji, ochrony przed zużyciem, czy słyszysz niepokojące dźwięki oraz łatwość w osiąganiu wymaganej temperatury silnika.
Komfort - Jak oceniasz olej pod względem wpływu na prowadzenie, użytkowanie i serwisowanie samochodu. Uwzględnij w ocenie głośność pracy silnika, wibracje, częstość wymiany oleju oraz wpływ olejeu na pracę innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp).
NORMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta w temperaturach od -10 do 25 C i/lub przy stałych prędkosciach i/lub dłuższe trasy (silnik osiaga optymalną temp. pracy) - zreguły jazda poza miastem, na dłuższych dystansach.
SKRAJNE
Ocena dotyczy uzytkowania auta w temperaturach poniżej -10 i powyzej 25 C - i/lub przy zmiennych prędkosciach i/lub częsty rozruch silnika (silnik nie osiaga optymalna temp. pracy) - w czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach.
EKSTREMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta podczas wysilonej pracy dla silnika, np. podczas jazdy sportowej, terenowej i/lub ciągnięcia przyczepy i/lub w skrajnych warunkach pogodowych jak, mróz (poniżej -20C), upał (powyżej 35C) i/lub przy zanieczyszczonym powietrzu, itp.
Osiągi Rozruch Komfort
6 6 6
Osiągi Rozruch Komfort
6 6 6
Osiągi Rozruch Komfort
5 4 5
Koszty użytkowania
Zużycie elementów
silnika
Jak olej wplynął na zużycie elementów silnika oraz wpływ olejeu na zużycie innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp). Uwzglednij w ocenie ochronę przed zużyciem, wycieki oraz utrzymanie czystości silnika - redukcję zenieczyszczeń wewnątrz silnika.
Wytrzymałość oleju
na zużycie
Jak oceniasz odporność oleju na starzenie w okresie uzytkowania zalecanym przez producenta samochodu. Czy olej nie traci przed wczesnie swoich własciwości wpływając na ponowne pogorszenie parametrów pracy silnika.
Ubytek oleju
w silniku
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie samego oleju w silniku. Jak oceniasz samochód pod względem konsumcji-dolewania oleju siknikowego.
Zużycie paliwa
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie paliwa?
6
5
4
4
Dodatkowe informacje
Przejechany dystans na oleju
Miejsce użytkowania
Styl jazdy
Ponowny zakup oleju
2000-10000km
teren i poza miastem
sportowy - rajdy
prawdopodobnie tak
Informacje o pojeździe
Marka i model
Przebieg
Silnik i rocznik
Paliwo
Husqvarna 510 Cross Country
-
-
Benzyna


Łączna ocena oleju
Ocena łączna Repsol Moto Competicion 2T
5.3
Ocena łączna na podstawie 1 opinii i ocen użytkowników
Ogólna ocena w kategorii "JAZDA"
Ogólna ocena w kategorii "KOMFORT"
Ogólna ocena w kategorii "KOSZTA"
5.5 5.7 4.8
Poleć znajomemu
Poleć znajomemu: Poleć na Facebooku: Poleć na Google+:
Marka oleju: Repsol
Model oleju: Moto Competicion
Rodzaj oleju: Syntetyk
Klasa lepkości: 2T
Klasa jakości: JASO M345 FD (Code 034RYL001) ? ISO-L-EGD ? API TC ? TISI ? Aprilia DFI
Dostępne pojemności: 1L
Kod produktu: Repsol Moto Competicion 2T
Kategoria pojazdu: Motocykle, quady, skutery
Dodatk. Inform.: jest to syntetyczny olej do silników dwusuwowych o bardzo wysokich osiągach, nadający się do wszystkich zastosowań off-roadowych na najwyższym poziomie jazdy sportowej oraz wyczynowej takiej jak : (Motocross, Trial, Enduro, Rallyes, Supermotard, Freestyle