Porada
użytkownik Robertus ocenił olej na:
5.0
Ocena oleju 5

"Bardzo dobry olej. Długo trzyma parametry"


Bardzo dobry olej. Długo trzyma parametry co przy LPG jest bardzo istotne. Wysoki TBN. Druga wymiana już za mną. W porównaniu z olejem fabrycznym jak i Castrol Magnatec 5w40 C3 (nieporozumienie do LPG) zalanym i polecanym w jednym z serwisów Skody to jak niebo a ziemia na plus dla Shella. Nic nie stuka, hydrauliczne popychacze cichutkie nawet przy niedawnych temperaturach rzędu - 17st C. i całodniowym postoju pod chmurką a na Castrolu stukały przez ok minutę i to już po 3tys km przebiegu. Wymiana oleju co 12-13tys. km. Niedługo kolejna wymiana na Shell Helix Ultra. 5w40. Cena bardzo atrakcyjna. No i ważne... norma VW 502.00 i bardzo wymagająca norma MB 229.5. POLECAM
Warunki użytkowania pojazdu
Osiągi - Jak oceniasz olej pod względem osiagów silnika przekładających się na moc, reakcję na pedał gazu, przyśpieszenie, efektywność mieszanki paliwowej oraz elastyczność silnika na każdym biegu. Wpływ oleju na utrzymanie stałych parametrów pracy silnika i temperatury.
Rozruch - Jak oceniasz olej pod względem łatwości rozruchu silnika, dzwięk i poziom wibracji, ochrony przed zużyciem, czy słyszysz niepokojące dźwięki oraz łatwość w osiąganiu wymaganej temperatury silnika.
Komfort - Jak oceniasz olej pod względem wpływu na prowadzenie, użytkowanie i serwisowanie samochodu. Uwzględnij w ocenie głośność pracy silnika, wibracje, częstość wymiany oleju oraz wpływ olejeu na pracę innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp).
NORMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta w temperaturach od -10 do 25 C i/lub przy stałych prędkosciach i/lub dłuższe trasy (silnik osiaga optymalną temp. pracy) - zreguły jazda poza miastem, na dłuższych dystansach.
SKRAJNE
Ocena dotyczy uzytkowania auta w temperaturach poniżej -10 i powyzej 25 C - i/lub przy zmiennych prędkosciach i/lub częsty rozruch silnika (silnik nie osiaga optymalna temp. pracy) - w czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach.
EKSTREMALNE
Ocena dotyczy użytkowania auta podczas wysilonej pracy dla silnika, np. podczas jazdy sportowej, terenowej i/lub ciągnięcia przyczepy i/lub w skrajnych warunkach pogodowych jak, mróz (poniżej -20C), upał (powyżej 35C) i/lub przy zanieczyszczonym powietrzu, itp.
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 5
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 5
Osiągi Rozruch Komfort
5 5 5
Koszty użytkowania
Zużycie elementów
silnika
Jak olej wplynął na zużycie elementów silnika oraz wpływ olejeu na zużycie innych podzespołów silnika (np. turbo sprężarka, wtryski, itp). Uwzglednij w ocenie ochronę przed zużyciem, wycieki oraz utrzymanie czystości silnika - redukcję zenieczyszczeń wewnątrz silnika.
Wytrzymałość oleju
na zużycie
Jak oceniasz odporność oleju na starzenie w okresie uzytkowania zalecanym przez producenta samochodu. Czy olej nie traci przed wczesnie swoich własciwości wpływając na ponowne pogorszenie parametrów pracy silnika.
Ubytek oleju
w silniku
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie samego oleju w silniku. Jak oceniasz samochód pod względem konsumcji-dolewania oleju siknikowego.
Zużycie paliwa
Czy olej pozwolił zmniejszyć zużycie paliwa?
5
5
5
5
Dodatkowe informacje
Przejechany dystans na oleju
Miejsce użytkowania
Styl jazdy
Ponowny zakup oleju
powyżej 20000km
miasto i poza miastem
umiarkowany
zdecydowanie tak
Informacje o pojeździe
Marka i model
Przebieg
Silnik i rocznik
Paliwo
Skoda Octavia
40000
1,6 MPI
LPG


Łączna ocena oleju
Ocena łączna Shell Helix Ultra 5W40
5.0
Ocena łączna na podstawie 1 opinii i ocen użytkowników
Ogólna ocena w kategorii "JAZDA"
Ogólna ocena w kategorii "KOMFORT"
Ogólna ocena w kategorii "KOSZTA"
5.0 5.0 5.0
Poleć znajomemu
Poleć znajomemu: Poleć na Facebooku: Poleć na Google+:
Marka oleju: Shell
Model oleju: Helix Ultra
Rodzaj oleju: Syntetyk
Klasa lepkości: 5W40
Klasa jakości: API SN/CF; ACEA A3/B3/B4
Dostępne pojemności: 1L, 4L, 5L
Kod produktu: Shell Helix Ultra 5W-40
Kategoria pojazdu: Samochody osobowe, terenowe, dostawcze
Dodatk. Inform.: Maksymalna ochrona i skuteczność dzięki produktom Shell dla samochodów o wysokich parametrach pracy Najnowocześniejsza Technologia Aktywnego Oczyszczania (ATC) Shell - maksymalnie pięciokrotnie wyższa skuteczność usuwania szlamów z zanieczyszczonych si